Junak Ivanović

Chelsea teškom mukom do pobjede protiv Aston Ville

Nogometaši Chelseaja teškom su mukom uzeli tri boda u ranije odigranoj utakmici 3. kola engleske Premierlige. Na Stamford Bridgeu je momčad Josea Mourinha pobijedila Aston Villu s 2-1...

Podsjetimo da je Chelsea tijekom vikenda svladao Hull City kao domaćin s 2-0, pa tako trenutačno vodi na ljestvici sa šest bodova, ali i utakmicom više.

Chelsea je poveo već u 6. minuti nakon što je Oscar lijepo u prostor gurnuo u šansu Hazarda. Udarac Belgijanca je obranio gostujući vratar Guzan, ali je loptu odbio samo do svog suigrača Lune od kojeg se lopta otkotrljala u mrežu.

Taj je pogodak šokirao Aston Villu u tolikoj mjeri da do 24. minute nisu niti došli do suparničkg šesnaesterca, dok je Chelseaja uspavao. No, kako je igra odmicala tako je Aston Villa bivala sve opasnija i podsjetila je na igru od prije nekoliko dana kada je slavila kod Arsenala 3-1.

I u trećoj minuti nadoknade prvog dijela bljesnula je Aston Villa, odnosno njen sjajni napadač Christian Benteke. Dobio je loptu na sedam-osam metara iskosa od vratiju Čecha, te je odapeo iz prve ljevicom i krajnje je precizno pospremio uz stativu domaćih vratiju za 1-1. Spomenimo da je u kalendarskoj 2013. godini Benteke najbolji strijelac u Premierligi. Ovo mu je bio sedamnaesti pogodak u godini.

I u drugom dijelu se nastavila opasna igra Aston Ville koja je prva imala sjajnu priliku. Benteke je uposlio Weimanna čiji je udarac krajnim naporom u korner odbio Čech.

Chelsea igrom nije mogao doći u pravu šansu, ali je do gola vrijednog tri boda došao iz prekida u 73. minuti. Lampard je sjajno izveo slobodni udarac, a let Branislava Ivanovića je završio pogotkom.

Na kraju je u 86. minuti austrijski nogometaš Andreas Weimann imao novu priliku, ali je Čech izašao kao pobjednik i iz tog duela, pa su tri boda ostala na Stamford Bridgeu. (TS)