Prvi njemački klub

Bayern za povijest: Osvojili Kup i kompletirali veliki hat-trick!

Bayern je nakon Bundeslige i Lige prvaka osvojio i DFB-Pokal.

U finalu igranom u Berlinu Bayern je s 3:2 svladao Stuttgart i tako kompletirao osvajanje trostruke krune ove sezone.

Bayern je imao potpunu kontrolu susreta u svojim nogama, a onda je u završnici dopustio Stuttgartu da dođe na samo gol zaostatka. Švabe se ipak nisu uspjele i u potpunosti vratiti u egal.

U 36. minuti susreta dosuđen je jedanaesterac za Bayern nakon prekršaja Ibrahima Traorea nad Philippom Lahmom. Siguran izvođač bio je Thomas Müller. U 48. i 61. minuti Bayern je zabio svoja dva preostala gola, a oba je puta strijelac bio Mario Gomez koji je dobio prednost ispred Marija Mandžukića u udarnoj postavi. Kod prvog je gola Gomezu asistirao Lahm, a kod drugog Müller. Hrvatski napadač zamijenio je Gomeza minutu nakon njegovog drugog gola, a u sudačkoj je nadoknadi kažnjen žutim kartonom.

Oba gola za Stuttgart zabio je Martin Harnik u razmaku od devet minuta drugog poluvremena.

Bayernu je ovo 16. naslov u povijesti DFB-pokala, prvi nakon 2010. godine, a njegovim osvajanjem postali su prva njemačka momčad sa osvojenom trostrukom krunom.

Stuttgart je ostao na tri naslova, a posljednjeg su osvojili 1997.