'Petarda' u Luksemburgu

Pet golova 'modrih' u dvadeset minuta: El Soudani opet briljirao!

Dinamo je u Luksemburgu pobijedio Folu Esch s 5:0 u prvoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka...

Hrvatski je prvak svih pet pogodaka postigao u drugom poluvremenu. Strijelci za „modre“ bili su El Soudani (59, 63), Duje Čop (64), Arijan Ademi (74) i Junior Fernandes (79).

Dinamo je u prvom dijelu dominirao travnjakom, ali najbolju šansu za pogodak imao je tek u finišu poluvremena kada je udarac Arijana Ademija netko od igrača Fole skrenuo s gol-crte u gredu.

Pet golova u 20 minuta

U drugom dijelu Dinamo je u 20 minuta demolirao domaćina. Mrežu amatera iz Differdangea načeo je El Soudani u 59. minuti. Alžirac je imao dosta sreće jer je prilikom njegova udarca lopte dirala nekog u obrani Fole i prevarila vratara Hyma.

Majstorija El Soudanija

Četiri minute kasnije El Soudani je zabio svoj drugi pogodak na utakmici krasnim udarcem s ruba šesnaesterca. Lopta se od stative odbila u mrežu. Već minutu kasnije bilo je 3:0 za Dinamo. Čopu nije bilo teško gurnuti loptu u mrežu nakon asistencije El Soudanija.

Prvijenac Fernandesa

U 74. minuti Ademi je odmjerenim udarcem povisio na 4:0, a konačnih 5:0 za Dinamo postigao je pet minuta kasnije Junior Fernandes, kojem je to bio prvijenac u „modrom“ dresu. Uzvrat se igra na Maksimiru već u utorak, 23. srpnja, od 20.45 sati.

Liga prvaka, 2. pretkolo (prve utakmice):

Fola - Dinamo Zagreb 0-5 (Soudani 59, 63, Čop 64, Ademi 75, Fernandez 79)

Steaua - Vardar 3-0 (Tanase 12, Pintilii 21, Pavlović 45-ag)

Birkirkara - Maribor 0-0

Sheriff - Sutjeska 1-1 (Luvannor 45 / Pejović 55)

Ekranas - Hafnarfjordur 0-1 (Vidarsson 30)

Viktoria Plzen - Željezničar 4-3 (Čišovsky 63, Kolar 66, 76, Rajtoral 81 / Tomić 52, Selimović 78, Bučan 85)

Bate Borisov - Šahter Karagandy 0-1 (Kizninčenko 48)

Dinamo Tbilisi - EB/Streymur 6-1 (Ustaritz 40, Dvali 43, Grigašvili 72, Xisco Munoz 75, Vouho 77, 81 / Glishić 42-ag)

Tijek utakmice: Fola - Dinamo 0:5

90' Kraj utakmice.

80' U listu strijelaca mogao se upisati i Kramarić, no nije bio precizan u izglednoj šansi.

79' GOOOL!!! Junior Fernandes postigao je prvi pogodak u dresu Dinama.

74' GOOOL!!! Arijan Ademi povisio je na 4:0.

72' Čop je u dobroj šansi pucao, ali Hym brani.

65' El Soudani je izašao, a ušao je Alen Halilović.

64' GOOOOL!!! Čop je zabio za 3:0. Asistent je bio El Soudani.

63' GOOOOL!!! El Soudani je povisio na 2:0. Alžirac je odmjerenim udarcem pogodio sami donji desni kut.

59' GOOOOL!!! Dinamo je konačno zabio. Strijelac je El Soudani. Alžirac je zabio uz dosta sreće. Lopta se odbila od jednog igrača Fole i prevarila vratara Hyma.

58' Igrači Fole još jednom su zaprijetili vratima Dinama udarcem s velike udaljenosti.

52' Husejinović se u izglednoj šansi odlučio na udarac iskosa s desne strane, pogodio je vanjski dio mreže.

48' Prvu ozbiljniju akciju u drugom dijelu složili su nogometaši Fole. Kirch je po lijevoj strani prošao Addyja, centrirao je prema vratima Dinama, ali Migliore je bio spreman.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

44' Korner za Dinamo u finišu prvog poluvremenu izrodio je najveću šansu za "modre". Nakon odbijanca u gužvi, Ademi je snažno pucao, lopta je išla u mrežu, no s gol-crte Kirch glavom odbija loptu u gredu.

33' Ademi je pucao s distance, vratar Fole je siguran.

31' Najbolja šansa za Dinamo. Fernandes je primio jednu dugu loptu, pucao iskosa s lijeve strane, ali lopta je prohujala pokraj dalje stative.

27' Opasna situacija pred golom Dinama. Čop je skrenuo centaršut, ali Migliore je bio na mjestu. Lopta je išla u vrata.

25' Čop je pucao iskosa preko gola.

20' Dinamo ima uvjerljiv posjed lopte, ali još nije stvorio niti jednu ozbiljniju šansu.

7' Prva ozbiljnija akcija Dinama. Lopta je došla do Fernandesa, ali nije uspio ozbiljnije zaprijetiti Hymu.

5' No ipak, prvi udarac prema vratima imali su domaći. Lopta je završila daleko od gola Dinama.

4' Kako se i očekivalo, Dinamo od prve sekunde kontrolira loptu, dok su se domaći povukli na svoju polovicu.

1' Utakmica je počela.

Sastavi:

FOLA: Hym - Jans, Klein, Bernard, Kirch - Payal - Hornuss, Dallevedove, Ronny, Laterza - Bensi

DINAMO: Migliore - Pinto, Addy, Šimunić, Ibanez - Ademi - Soudani, Husejinović, Pamić, Fernandes - Čop