Dva crvena kartona

Gruzijci šokirali Poljud: Hajduk izgubio, ali Tudor vjeruje u prolaz!

Hajduk je na Poljudu izgubio 1:0 od Dile iz Gorija u prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige...

Jedini pogodak na utakmici pao je u 23. minuti, a strijelac je bio Giorgi Iluridze nakon asistencije najboljeg nogometaša gostiju Georgija Gongadzea.

Dvadeset tisuća navijača pohodilo je Poljud kako bi podržali mladu momčad Hajduka u susretu s gruzijskom Dile iz Gorija. Hajduk je kao i obično imao bučnu podršku svojih navijača, no Gruzijci nisu bili nimalo impresionirali, pametnom su igrom došli do velike pobjede.

Obrana Hajduka 'zaplivala' kod gola Dile

Hajduk je mlako ušao u utakmicu, prvih dvadesetak minuta nismo mogli vidjeti gotovo ništa vrijedno spomena, a onda je uslijedila brza kontra gostiju u kojoj je „zaplivala“ cijela obrana Hajduka na čelu s kapetanom Marijom Maločom. Gongadze je prošao i neometano pokraj Maloče ubacio pred vrata Hajduka, a tamo se odlično snašao strijelac Iluridze.

„Bili smo bolji gotovo tijekom cijele utakmice, ali nogomet je ponekad nepravedan. Oni su igrali antinogomet, branili su se teškim bunkerom“, kazao je Igor Tudor nakon utakmice te je upozorio:

Tudor vjeruje u prolaz

„Izgubili smo, ali ništa još nije gotovo. Hrabri me naša odlična igra. Zašto mi ne bismo tamo pobijedili?“ poručio je trener Hajduka istakavši da su "bijeli" imali čak 19 udaraca na vrata protivnika.

Caktaš pogodio sastav

„Bijeli“ su počeli igrati kako znaju i umiju nakon primljenog gola. U posljednjim trenucima prvog dijela Maglica je mogao izjednačiti kada je prebacio golmana Dile, no goste je spasio uklizavanjem Kizaneišvili. U sudačkoj nadoknadi drugog dijela Mijo Caktaš topovskim je udarcem pogodio mjesto gdje se spajaju greda i stativa.

„Bijeli“ su drugom dijelu krenuli odlučni da poravnaju rezultat. Redale su se šanse, ali lopta nije htjela u gol. Vratar Dile Revišvili imao je svoj dan, a mora se reći i da su se gosti odlično branili, ali i prijetili iz kontri. Uz sve pehove „bijeli“ su u 65. minuti ostali bez jednog igrača. Jozinović je zaradio drugi žuti karton i morao je izaći s terena. No, ubrzo su i gosti ostali s deset igrača, isključen je Kizaneišvili.

Kiš promašio 'zicer'

Hajduk je nastavio loviti izjednačenje. U dva je navrata opasno zaprijetio Sušić, a potom i Milović. Najbolju šansu ipak je imao mladi Kiš koji je u samom finišu utakmice pucao glavom s pet metara, ali vratar Dile bio je na mjestu.

Hajduk je izgubio, ali kao što reče trener Tudor, ništa još nije gotovo. Ostaje dojam da se „bijeli“ mogu revanširati Gruzijcima u uzvratu u Tbilisiju sljedeći tjedan.

Tijek utakmice Hajduk - Dila: 0:1

90' Kraj utakmice.

85' Velika šansa za Hajduk. Kiš je glavom pucao, vratar Dile ponovno brani.

83' Sušić puca, vratar Dile odlično brani.

78' Milović snažno puca s distance, ali ne i precizno.

70' Crveni karton za igrača Dile Khizaneishvilija. Snage su sada izjednačene, igra se deset na deset.

65' Drug žuti, odnosno crveni karton za Jozinovića. Hajduk gubi i ima igrača manje.

62' Sušić je pucao pokraj vrata.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45+2 Caktaš je 'bombom' s 25 metara pogodio gredu, blizu mjesta gdje se spajaju greda i stativa.

42' Velika šansa za Hajduk, ali opet ništa. Maglica je prebacio golmana, lopta je išla prema drugoj stativi, no spašava Khizaneishvili.

41' Revishvili boksa iz peterca lopta.

37' Velika šansa za Dilu. U posljednji trenutak presjekao je akciju gostiju Maloča. Gruzijci su išli dva na jednog, Gongadze je sjajno "podvalio" loptu napadačima.

33' Najveća šansa za Hajduk. Vršajević je loše pucao nakon proigravanja Caktaša.

23' GOOOOL!!! Šok na Poljudu, gosti su poveli. Iluridze je strijelac. Gongadze je prošao po desnoj strani, odigrao je u sredinu gdje se dobro snašao Iluridze i pogodio mrežu iz peterca.

21' Nova dobra akcija Hajduka. Mikanović je loše pucao.

20' Prvi ozbiljniji pokušaj. Nakon centaršuta Caktaša, Andrijašević je glavom iz teške pozicije pucao preko gola.

10' Još uvijek nema šansi.

1' Utakmice je počela! Oko 20.000 navijača na Poljudu.

Sastavi:

Hajduk: Kalinić - Jozinović, Milović, Maloča, Vršajević, Mikanović, Andrijašević, Pašalić, Caktaš, Sušić, Maglica

Dila Gori: Revishvili - Gongadze, Tomashvili, Khizaneishvili, Kobakhidze, Guruli, Aladashvili, Iluridze, Dolidze, Bolkvadze, Gvalia