Tko bi mogao proći?

Fantastični Bayer Leverkusen stigao nadomak finala Europske lige, drugi par je puno neizvjesniji

Odigrane su prve utakmice polufinala Europske lige.

Florian Wirtz i suigrači iz Bayer Leverkusena (Foto: Afp)

U prvim utakmicama polufinala Europske lige Bayer Leverkusen je kao gost svladao Romu s 2:0 dok su Marseille i Atalanta odigrali 1:1.

Novi prvak Njemačke nastavio je sa svojom bajkovitom sezonom. Trupe Xabija Alonsa nisu dozvolile Rimljanima da im nanesu prvi poraz u ovoj sezoni, Apotekari su i dalje bez ijedne izgubljene utakmice u svim natjecanjima.

Ovu utakmicu obilježila je, između ostalog, asistencija hrvatskog reprezentativca Josipa Stanišića. U 73. minuti Stanišićevo dodavanje lijepim je udarcem u pogodak pretvorio Andrich.

Prvi gol za novog prvaka Njemačke postigao Florian Wirtz u 28. minuti.

Stanišić je igrao čitav susret za Bayer.

Pašalićeva Atalanta remizirala u Marseilleu

Mario Pašalić igrao je od 16. minute za Atalantu koja je na gostovanju kod Marseillea odigrala 1:1.

Goste je u vodstvo doveo Scamacca u 11. minuti, a poravnao je Mbemba u 20.

Uzvrati su u Leverkusenu, odnosno Bergamu za tjedan dana, a ukupni pobjednici sastat će se u finalu u Dublinu 22. svibnja.